Jeżeli zastanawiasz się, czy zabiegi u podologa bolą, jesteś już kilka kroków dalej od wielu Polaków. Sporo osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że taki zawód w ogóle istnieje. Dlatego, że jest tak mało znany, wciąż unikamy skorzystania z jego usług, również w Gdyni. Strach wynika z niewiedzy.

Tak działa nasza natura, że boimy się nieznanego. Tymczasem w przypadku podologii, jest to zupełnie błędna postawa. Dlaczego? O tym za chwilę. A teraz pytanie podstawowe – skąd w ogóle wziął się ten zawód?

Geneza podologii

Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu na Zachodzie. Pedicurzyści, którzy na co dzień oglądali stopy swoich klientów byli przerażeni ich stanem. Zmiany chorobowe i inne dolegliwości sprawiały, że codzienne funkcjonowanie wielu osób było naprawdę utrudnione. Pedicurzyści nie mieli jednak narzędzi i warunków do właściwej pomocy swoim klientom – oni wymagali leczenia. Tak właśnie powstał zawód podologa.

Czym zajmuje się podolog w Gdyni?

Podolog dba o pielęgnację stóp oraz diagnozuje je i leczy. Kiedy powinniśmy się do niego udać? Jeżeli kondycja naszego ciała nie pozwala nam na codzienną i dokładną pielęgnację stóp. Paznokcie wrastają, a naskórek od wielu miesięcy wciąż się nawarstwia. Na naszych stopach pojawiły się grzyby lub bakterie. I jeszcze w jednym przypadku, kiedy na przykład od niewygodnych butów nabawiliśmy się nagniotek, brodawek czy odcisków, które należy usunąć.

Czy zabiegi u podologa w Gdyni bolą?

Absolutnie nie! Leczenie wszelkich problemów wymienionych powyżej nie przysparza klientowi żadnego bólu. W niektórych momentach może on odczuwać lekki dyskomfort i to wszystko. Dlaczego więc większość osób tak boi się pierwszej wizyty u podologa? Często dlatego, że bardzo długo ukrywa się ze swoim problemem. Zmusza udać się do specjalisty, kiedy już naprawdę źle. Nie popełniajmy tego błędu. Zdrowie naszego ciała jest niesamowicie ważne. A stopy to jego bardzo ważna część.

Kiedy boli?

Boleć będzie tylko w jednym przypadku. Kiedy z początku niepozorny problem po wielu miesiącach braku interwencji doprowadzimy do rozległego ropnego stanu zapalnego. Takie stany bolą nawet bez dotykania, a podolog musi takie miejsce oczyścić. To jedyny rodzaj zabiegu, który niestety będzie bolał. Ale nawet w takim przypadku gdyńscy podolodzy zachowują szczególną ostrożność i są bardzo delikatni.

Jeżeli dalej masz jakieś wątpliwości…

…nie bój się zapytać o nie podologa. Wybierz specjalistę, który najbardziej wzbudza twoje zaufanie i zadzwoń do niego lub umów się na pierwszą wizytę. Nie bój się krytyki lub oceniania z góry. Problem podobny do twojego, podolog zapewne widział już setki razy i będzie wiedział, jak szybko i skutecznie ci pomóc. Właśnie po to tam jest.