Polska to piękny kraj, jednak nie zawsze doceniany pod względem turystycznym. Wakacje są czasem decyzji, gdzie chcemy spędzić urlop z dala od zgiełku i codziennych obowiązków. Wyjazd w piękne zakątki kraju to bardzo dobry pomysł, a szeroki wachlarz propozycji pozwala znaleźć region najodpowiedniejszy do odpoczynku i poznania ciekawych miejsc.

Aktywne wakacje

Wiele osób, mimo intensywnego życia, planuje wakacje aktywnie. Piesze wycieczki czy bieganie to codzienność dla części wczasowiczów. Będąc typem sportowca, warto rozważyć wyjazd w góry. Lokalizacji jest wiele: Tatry, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Góry Świętokrzyskie, Karpaty czy Karkonosze kuszą zwolenników wędrówek górskimi szlakami. To miejsca, które pozwolą odpocząć w wyjątkowym klimacie, a także zażyć nieco ruchu.

Góry to także różnorodna propozycja w zakresie noclegów. Ośrodki oferujące zakwaterowanie z wyżywieniem to codzienność, dlatego ceniąc sobie komfort, warto skorzystać z tych możliwości, a szybka gotówka pozwoli na sfinansowanie kosztów pobytu. Nie każdy jednak chce wiązać swój plan dnia ze sztywnymi godzinami posiłków. Wówczas dobrze jest wybrać miejsca, powalające na dowolne kształtowanie czasu śniadania, obiadu oraz kolacji, lub zdecydować się na wyżywienie własne.

Przyjemne z pożytecznym

Tym hasłem połączyliśmy kilka miejsc, pozwalających na odpoczynek i zwiedzenie malowniczej okolicy. Wybierając się w okolice Kotliny Jeleniogórskiej, powinniśmy zapisać w planie Jeleniogórski Park Kulturowy. To kompleks obejmujący założenia pałacowo-parkowe w różnych częściach Kotliny. Wyjątkowe miejsca, na które warto zarezerwować kilka dni, przeniosą nas między innymi w czasy arystokracji i szlachty polskiej, czeskiej, austriackiej i niemieckiej. Z uwagi na rozległy teren Parku, dobrze jest zorganizować sobie noclegi w różnych miejscach Kotliny, w czym pomoże szybka gotówka.

Kolejną propozycją są okolice Wyspy Wolin. Relaksując się na plaży, można wybrać się do Centrum Słowian i Wikingów w Recławiu. To miejsce wyjątkowe, obrazujące wczesnośredniowieczne okolice Wolina. W sezonie wakacyjnym można wziąć udział w warsztatach archeologii eksperymentalnej lub Festiwalu Słowian i Wikingów. To prawdziwa historyczna podróż, w którą warto zabrać przede wszystkim dzieci.

Odpoczynek przede wszystkim

Osoby, które cenią odpoczynek i nie chcą angażować się w żadne aktywności, wybiorą wakacje w nadmorskich kurortach. Chcąc podarować sobie nieco luksusu, można zdecydować się na wakacje all inclusive w ośrodku zlokalizowanym tuż przy plaży. Urlopowicze poszukujący głębokiego relaksu mogą wybrać hotele nieco droższe, oferujące zabiegi SPA. W sfinansowaniu kosztów pomoże szybka gotówka, a dwa tygodnie spędzone w takim miejscu z pewnością zregenerują nasze siły.

Osoby poszukujące bardziej zacisznych miejsc odnajdą się na Mazurach, gdzie wśród lasów i jezior można naładować przysłowiowe akumulatory i nabrać dystansu do codzienności. Pojezierze to region o zróżnicowanej ofercie turystycznej. Można nocować w gospodarstwach agroturystycznych, na polu namiotowym lub w ekskluzywnych ośrodkach.

Wakacje w Polsce to bardzo dużo opcji, które można dopasować do planów urlopowych oraz oczekiwanego sposobu spędzenia wolnego czasu. Góry, morze, jeziora kuszą bogatą ofertą, pozwalając na dowolne układanie planu podróży. Warto wybrać się w kilka miejsc, aby poznać piękno okolic i połączyć odpoczynek z przyjemnym zdobywaniem wiedzy o wyjątkowych zakątkach kraju.