Stoisz przed dylematem wyboru ubezpieczenia komunikacyjnego i nie wiesz, co wybrać. Może jest to Twoje pierwsze ubezpieczenie, bo dopiero kupiłeś pojazd mechaniczny, a może zastanawiasz się nad zmianą towarzystwa lub rozszerzeniem już posiadanej polisy. Przeczytaj o ubezpieczeniu OC oraz popularnym pakiecie OC AC i przekonaj się, która ochrona będzie lepsza w Twojej sytuacji.

Kiedy wybrać pakiet OC AC?

Pakiet OC AC jest najpopularniejszym połączeniem obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego z nieobowiązkowym. Dzięki niemu zyskujesz ochronę w razie uszkodzeń swojego samochodu. Warto bowiem, byś wiedział, że kiedy zastosowanie ma OC – czyli np. podczas kolizji – uszkodzenia doznaje nie tylko samochód poszkodowanego, ale także Twój. Ta druga osoba może liczyć na odszkodowanie z polisy OC, Ty jednak – jako sprawca – jesteś zmuszony do naprawy pojazdu na swój koszt.

Pakiet OC AC gwarantuje Ci zatem oszczędność pieniędzy w razie nieprzewidzianego wypadku. Ale nie tylko! Jeśli samochód lub jego wyposażenie zostaną skradzione, także będziesz mógł liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Również kiedy to Ty zostaniesz poszkodowany, ale sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia, karoserię porysują Ci chuligani lub pojazd uszkodzi się w wyniku działania sił natury (wichury, pożaru, powodzi), otrzymasz pieniądze.

Co wybrać OC czy pakiet OC AC?

Jak wybrać połączenie ubezpieczeń OC AC?

Sprawdź, co jest najważniejsze przy wyborze OC AC. Nie kieruj się wyłącznie ceną, choć to oczywiście ma znaczenie. Pamiętaj, że autocasco – jako ubezpieczenie nieobowiązkowe – może mieć inny zakres w zależności od firmy, które je oferuje. Mało tego, poznaj udogodnienia przyznawane klientom. Podróżujesz po Europie? Niewątpliwie docenisz możliwość uzyskania bezpłatnie Zielonej Karty. Skorzystasz na darmowej ochronie zniżek.

Co przemawia za tym, by wybrać samo OC?

Mimo iż pakiet OC AC gwarantuje większą ochronę, są sytuacje, w których skorzystanie z niego będzie zbędnym wydatkiem. A czasem może okazać się niemożliwe.

Czy wiesz, że ubezpieczyciele odmawiają sprzedaży polisy autocasco posiadaczom starych samochodów? Kiedy naprawa części pojazdu będzie droższa niż sam pojazd, czyli kiedy cena naprawy przewyższy koszt samochodu, ubezpieczycielowi nie będzie się opłacało zapewnić Ci ochrony. Wówczas albo zupełnie omówi, albo zaproponuje alternatywę: minicasco. Jest to ubezpieczenie działające na zasadach AC, jednak mające mniejszy zakres.

Co wybrać OC czy pakiet OC AC?

Pakiet ubezpieczeniowy OC AC nie będzie też właściwy dla osób, którym nie zależy na ochronie kosztów drobnych napraw, ponieważ i tak mają obdrapaną i różnobarwną karoserię. Samochód traktują praktycznie, więc w myśl zasady „póki jeździ, jest dobrze” zależy im głównie na ochronie od kradzieży i szkody całkowitej. Taką ochronę zapewnia właśnie minicasco.

Jeśli nie chcesz płacić dużo za pakiet OC AC lub ubezpieczyciele odmawiają Ci sprzedaży autocasco, wybierz korzystną ofertę OC w takim towarzystwie, gdzie minicasco jest dostępne i nie kosztuje wiele. Pamiętaj też o udogodnieniach dla kierowców: darmowej Zielonej Karcie i gwarantowanej ochronie zniżek.