Coraz więcej właścicieli firm poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do dynamicznego rozwoju organizacji. Kluczowym elementem w procesie realizacji ważnych planów i strategii każdego przedsiębiorstwa jest wydajna i spójna praca całego zespołu. Dlatego wychodząc naprzeciw stale rosnącym wymaganiom klientów Google oferuje pakiet zintegrowanych aplikacji internetowych, które płynnie ze sobą współdziałają – G Suite (znany wcześniej jako Google Apps For Work). Kalendarz, formularze, dysk oraz dokumenty to tylko nieliczne narzędzia, które ułatwiają współpracę oraz komunikację. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z łatwością współpracować nad jednym dokumentem jednocześnie, planować spotkania lub organizować wideokonferencje. Poniżej przedstawię kilka zalet jakie niesie za sobą wdrożenie tej nowatorskiej usługi.

1. Współpraca w czasie rzeczywistym

Wspólnie z pozostałymi członkami zespołu będziemy mogli pracować nad jednym dokumentem jednocześnie, korzystać z zalet czatu lub zadawać pytania w komentarzach. Ponadto możemy przyznawać poszczególnym osobom lub grupom uprawnienia do edytowania, komentowania lub wyświetlania stworzonych przez nas plików. Zmiany wprowadzane przez pozostałych użytkowników zapisywane są automatycznie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy zaoszczędzić wiele cennego czasu i zwiększyć wydajność pracowników.

2. Szybkie organizowanie spotkań wideo

Dzięki rozmowom wideo Hangouts Meet możemy w łatwy sposób kontaktować się z pozostałymi członkami zespołu z dowolnego miejsca. Wystarczy udostępnić link i za pomocą jednego kliknięcia dołączyć do spotkania. Aplikacja pozwala na organizowanie wideokonferencji, wirtualnych szkoleń lub zdalnych wywiadów. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia współpracę oraz komunikację.

3. Wygodne ustalanie terminów spotkań.

Wspólny kalendarz Google Calendar ułatwia planowanie zadań, dzięki czemu mamy więcej czasu na ich realizację. Co więcej, jego współdzielenie z pozostałymi członkami zespołu pozwala na sprawdzenie ich dostępności. Dzięki niemu z łatwością możemy zarządzać swoim czasem i informować pozostałych pracowników o nadchodzących urlopach lub ważnych spotkaniach.

4. Bezpieczne przechowywanie danych

Za pomocą Dysku w bardzo szybki sposób możemy wysyłać do chmury dowolny typ dokumentów. Jest to miejsce w którym tworzymy, pracujemy w grupie oraz przechowujemy wszystkie ważne informacje. Aplikacja umożliwia łatwe udostępnianie plików i folderów innym użytkownikom oraz szybkie wyświetlanie treści. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększa się wydajność i efektywność naszej pracy.

5. Tworzenie atrakcyjnych prezentacji

Prezentacje wzbogacamy poprzez rysowanie wykresów, formatowanie obrazów oraz wstawianie obiektów. Nadając uprawnienia decydujemy, kto będzie je wyświetlał lub edytował. Wiele osób może pracować nad jednym dokumentem jednocześnie, dzięki czemu każdy z użytkowników posiada najnowszą wersję projektu. Dzięki tej aplikacji możemy komunikować się i współpracować w czasie rzeczywistym.

Jak wygląda cennik G Suite?

Wszystkie wersje pakietu G Suite zostały zaprojektowane tak, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów. Cennik jest różny i elastyczny a do wyboru mamy wersje Basic, Business oraz Enterprise. Ceny zależą od wybranego przez nas pakietu, który różni się głównie przestrzenią oraz funkcjonalnością. Basic zapewnia użytkownikom dostęp do takich narzędzi jak kalendarz, dokumenty czy też dysk (cena to 4 Euro w abonamencie elastycznym lub 40 Euro w rocznym). Kolejny z nich to Business – w tej wersji mamy dodatkowo możliwość skorzystania z nieograniczonego miejsca na dane oraz funkcji archiwizacji (koszt to 8 Euro miesięcznie za użytkownika lub 96 rocznie). Ostatnim z nich jest Enterprise, który pozwala na dostosowanie wszystkich opcji do swoich potrzeb jego (cena za użytkownika to 23 Euro miesięcznie lub 276 rocznie).

Jeśli jesteś zainteresowany jej wdrożeniem oraz odbyciem szkolenia z zakresu G Suite, skontaktuj się z oficjalnym polskim partnerem Google – Fly On The Cloud. Decydując się na tą współpracę masz możliwość skorzystania z niższych cen, co pozwoli zmniejszyć koszty za konta G Suite. Polskojęzyczne wsparcie techniczne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 pomoże Twoim pracownikom z każdym napotkanym problemem.
Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wyszkolonej kadrze pracowników osiągniesz sukces całego zespołu.