Wzmożona lub zbyt mała produkcja melaniny w komórkach skóry objawia się występowaniem wyraźnych przebarwień. Brązowe plamy na skórze nie znikają samoistnie, dlatego warto zadbać o odpowiednio dobraną pielęgnację.

Dlaczego na skórze widoczne są przebarwienia?

Przebarwienia, czyli miejsca nadprodukcji lub niedostatecznej zawartości barwnika, melaniny tworzą się na skórze przede wszystkim w następstwie intensywnej ekspozycji na promieniowanie UV. Poprzez częste opalanie się w intensywnym, silnie promieniującym słońcu skóra może szybciej ulegać procesom starzenia, zostać narażona na choroby, w tym zmiany nowotworowe, a także zmiany, związane z pigmentacją. Przebarwienia tworzą się również wraz z upływem czasu, towarzysząc procesowi starzenia się skóry. Najczęściej występują na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz na ramionach. 

Jak pielęgnować skórę z przebarwieniami?

Przebarwienia na skórze nie prezentują się estetycznie, dlatego zależy nam na wyeliminowaniu nierównomiernej pigmentacji. Skórę z przebarwieniami należy dokładne oczyszczać z nadmiaru zanieczyszczeń oraz sebum, a także  z kryjącego makijażu. Regularnie należy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Co powinno zawierać dobre serum na przebarwienia? Skuteczne, właściwie dobrane serum do twarzy, likwidujące zmiany przebarwieniowe powinno w swoim składzie posiadać doskonale wchłanialną postać witaminy C, niacynamid oraz kwas salicylowy. Produkt o skoncentrowanej, 3,5% formule działa silnie na przebarwienia, likwidując powstałe zmiany oraz dbając o wygładzenie i ujednolicenie powierzchni skóry. Pierwsze efekty można zauważyć już kilka dni po rozpoczęciu regularnego stosowania, a po 56 dniach widoczne są ogromne zmiany: aż 43% mniej widocznych przebarwień to wyjątkowy efekt, który satysfakcjonuje. 

Czy możliwe jest pozbycie się przebarwień skóry?

Im płytsze i mniej napigmentowane przebarwienia tym łatwiej je zlikwidować. Zmiany krótkotrwałe oraz niezbyt intensywne można usunąć dzięki regularnej, dopasowanej do potrzeb skóry pielęgnacji. Dzięki konsekwencji w stosowaniu wysokiej jakości, starannie opracowanych produktów o doskonałym składzie możesz skutecznie wyeliminować przebarwienia o niskiej i średniej intensywności lub znacznie zmniejszyć ich widoczność. Skóra stanie się odżywiona, gładka, a efekt wizualny będzie zachwycał jednolitością. Jeśli przebarwienia na skórze są długotrwałe i intensywne, potrzebne będą zabiegi kosmetyczne lub chirurgiczne. 

W jaki sposób skutecznie unikać tworzenia się przebarwień?

Na zmiany, zachodzące w skórze wraz z upływem lat możemy wpływać, stosując odpowiednią, wysokiej klasy pielęgnację. Mimo iż starzenie się i związane z nim zmiany przebarwieniowe są nieuniknione, możesz je zmniejszyć, zminimalizować ich widoczność, dbając jednocześnie o właściwy poziom nawilżenia, jędrność i gładkość skóry. Zadbaj o dostarczenie jej antyoksydantów oraz właściwego nawilżenia od wewnątrz. Bardzo ważna jest zdrowa dieta, odpowiednia ilość aktywności fizycznej, unikanie nikotyny i dymu oraz miejskich, intensywnych zanieczyszczeń. Wybierz kompleksową pielęgnację, opartą o witaminę C, której właściwości zapewniają rozjaśnienie skóry i ujednolicenie jej struktury. Unikaj ekspozycji słonecznej w godzinach największej intensywności i niezależnie od okoliczności latem stosuj produkty ochronne przed promieniowaniem UV.