Chcąc założyć własną stronę internetową, nie nieuniknione jest podjęcie decyzji o wyborze firmy hostingowej. Dobry hosting, to przede wszystkim gwarancja stabilnej i szybkiej pracy naszego serwisu internetowego, ale nie tylko.

Obecnie hostingodawcy ścigają się w ofercie swoich usług, chcąc w ten sposób wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta. Dzięki czemu, dzisiaj hosting to nie tylko serwer i pojemność dyskowa, ale również możliwość rejestracji domeny, skorzystania z certyfikatu SSL czy gotowych do instalacji systemów CMS – bez konieczności wgrywania plików instalacyjnych za pomocą ftp.

Dlatego też, warto dobrze się zastanowić, wybierając naszego usługodawcę, ponieważ minimalny okres współpracy wynosi zazwyczaj rok.

Jak wybrać najlepszą firmę hostingową?

5 najlepszych firm hostingowych (źródło: rankinghost.pl)

  • dhosting – firma funkcjonuje na rynku od 2002 roku, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencji, przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem w zakresie oferowanych usług hostingowych. Dostawca bazuje na systemie Elastycznego Web Hostingu, który jest efektem wykorzystania zasobów hostingu współdzielonego z możliwościami chmury obliczeniowej. W podstawowej wersji otrzymujemy 50 GB powierzchni dyskowej. Dodatkowo, firma oferuję usługę skalowania zasobów hostingu, dzięki czemu w przypadku nagłego wzrostu ruchu, możemy czuć się bezpiecznie. Usługodawca pozwala na nielimitowaną liczbę domen, baz danych, adresów e-mail i kont ftp. Ponadto firma dba o bezpieczeństwo naszych danych, dokonując ich kopii co 24h. Korzystając z usługi hostingowej dhosting – zawsze możemy liczyć na wsparcie techniczne, które działa całodobowo.
  • kei.pl – to przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny, do ilości przestrzeni dyskowej w porównaniu do innych usługodawców. Ponadto kei.pl zapewnia nam nielimitowany transfer danych, domen, kont ftp oraz nielimitowaną liczbę baz danych w oparciu o technologię MySQL lub PostgreSQL. Usługodawca zapewnia nam skorzystanie z możliwości darmowego certyfikatu SSL, a rejestracja domeny kosztuję tylko złotówkę. Ponadto kei.pl oferuję nam autoinstalator najpopularniejszych systemów CMS – bez potrzeby ingerencji w nasze pliki za pomocą serwera ftp. Ze strony hostingu możemy również liczyć na bezpośrednią pomoc, kontaktując się telefonicznie lub korzystając z chatu online – aktywny w godzinach pracy firmy.
  • nazwa.pl – to firma, która wbrew pozorom zapewnia klientowi, nie tylko możliwość wykupienia domeny, ale wszystko to co niezbędne przy wdrażaniu strony internetowej. Firma pozwala nam na rejestrację domeny, korzystanie z usług hostingowych i innych udogodnień. Podstawowy pakiet oferuję nam 50 GB przestrzeni dyskowej i transfer bez limitu. Ciekawą opcją jest oferowane zabezpieczenie w formie pakietu Kaspersky Internet Security. Niestety nazwa.pl nie sprawdzi się w przypadku dużych firm, ponieważ posiada ograniczenia co do liczby baz danych i adresów e-mail.
  • hekko.pl – to mniej popularna firma, której usługi cenowo zbliżone są do usług największych hostingodawców w Polsce, niestety firma posiada pewne ograniczenia. Pakiet na start to tylko 3 GB możliwej do wykorzystania przestrzeni na dysku oraz transfer 30 GB. Usługodawca nie zapewnia dostępu do SSH oraz ciągłości działania usług, zaznaczając iż mogą wystąpić nieprzewidziane awarie lub konserwacje serwerów. Pomimo wad, hekko.pl dba o stałych klientów, oferując im możliwość otrzymywania zniżek, za każdy kolejny rok wykupionej usługi.
  • mydevil.net – usługodawcę wyróżnia profesjonalizm i obsługa najnowszych technologii. Ceny usług hostingowych są atrakcyjne, a do dyspozycji mamy pakiety z szybkimi dyskami SSD. W swojej ofercie posiada kilka dodatkowych usług, takich jak: możliwość skorzystania z usługi VPN czy nawet stworzenia gotowej strony www dostosowanej do potrzeb klienta. Warto jednak zaznaczyć, że usługi hostingowe mydevil.net, nie są skierowane do początkujących użytkowników, ponieważ instalacja gotowych systemów CMS, wymaga ingerencji w pliki znajdujące się na serwerze ftp.