Kite staje się bardzo popularną dyscypliną. Nic więc dziwnego, że obozy kitesurfingowe też cieszą się niesłabnącą popularnością. Czy wiesz, że obozy windsurfingowe to opcja absolutnie dla każdego? Dzieci, młodzież, a nawet osoby dorosłe? Przeczytaj artykuł i sprawdź czy obóz windsurfingowy to opcja również dla ciebie.

Dla dzieci

Jeśli chodzi o uprawianie kiteurfingu nie ma tu ograniczeń wiekowych. Jeśli chodzi o obozy kitesurfingowe organizowane są dla nieco starszych dzieci. Dzieci uczące się, siedmiolatki mogą z nich swobodnie korzystać.

Dla młodzieży

Obóz kitesurfingowy to idealny pomysł na wakacje dla młodzieży. Po to wynagrodzić trudy nauki w szkole, zdaną maturę – rodzice często organizują dzieciakom wyjazd na tai kurs. Starsza młodzież może korzystać nie tylko z obozów organizowanych w Polsce, ale również z tych organizowanych poza granicami kraju.

Dla dorosłych

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o uprawianie kitesurfingu. Nie ma granic górnych ani dolnych. To oznacza, że nawet osoba w sile wieku może zapisać się na obóz kitesurfingowy. Może trudno w to uwierzyć, ale zdarzają się kursanci, którzy mieli ponad 60 lat. Wszystko zależy od chęci.

Jak zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Nie polecamy nauki na własną rękę. Wiele osób wybiera drogę na skróty myśląc, że filmiki znalezione w sieci czy informacje na blogach wystarczą do tego by samemu zgłębiać tajniki kitesurfingu. Oczywiście nie zaszkodzi poczytać i zdobyć trochę teoretycznej wiedzy. Jednak nauka na własną rękę nie jest dobrym pomysłem.

Dlaczego? Po pierwsze nie będziesz w stanie sam wyłapać błędów, które popełniasz co przedłuży niepotrzebnie czas nauki. Brak postępów może cię niepotrzebnie zniechęcić. Poza tym nauka na własną rękę nie jest dobrym pomysłem również ze względów bezpieczeństwa. Gdy jesteś z instruktorem on odpowiada za Twoje bezpieczeństwo, a kite to jednak sport z pograniczna sportów ekstremalnych.

Nie można zgodzić się z opinią że kite jest niebezpieczny. Jest bezpieczny, ale pod warunkiem, że uprawia się go z głową. Czyli nie samemu a z instruktorem. Dlatego warto wybrać się na obóz kitesurfingowy – po to by szkolić się pod okiem najlepszych instruktorów i by poznać inne osoby, tak samo jak ty zainteresowane tematyką kitesurfingu.

Kiedy wybrać się na obóz kite?

W Polsce możesz korzystać z nich wtedy gdy trwa sezon – czyli od maja do września. Oprócz tego przez cały rok możesz korzystać z wyjazdów zagranicznych.
Sprawdź ofertę obozów kietesurfingowych na windsurfing.com.pl