Małe i średnie firmy aktywnie poszukują klientów za pośrednictwem Internetu. Mają o co walczyć, gdyż liczba polskich internautów osiągnęła już 27 milionów według badania PBI z sierpnia 2018 i stale rośnie. Kluczową kwestią dla przedsiębiorców stają się nowoczesne narzędzia marketingu internetowego, które poprawiają widoczność w sieci i zachęcają klientów do zakupu ich produktów oraz usług. Odpowiadając na te potrzeby w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl wdrożono nowe rozwiązanie – profesjonalny copywriting.  

Wyszukiwarki lokalne są dla konsumentów ważnym źródłem informacji o firmach, produktach i usługach. Firmy inwestują w rozwiązania, które zapewniają zarówno wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania jak i wyróżnienie oferty wśród konkurencyjnych firm. W natłoku codziennych zajęć właściciele firm nie zawsze mają czas, aby przygotować właściwą treść oferty. Odpowiednia treść to nie tylko zachęta dla potencjalnego klienta, ale także gwarancja lepszego pozycjonowania zarówno w wyszukiwarce lokalnej, jak i w Google. Z myślą o tych potrzebach właściciel Panoramy Firm uruchomił usługę tzw. copywritingu.

Małe i średnie przedsiębiorstwa mają w Polsce kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego. Ich działalność głównie o charakterze lokalnym i regionalnym wymaga szybkiego dostosowywania się do zmian, postępu technologicznego i budowania przewagi konkurencyjnej, coraz częściej już na poziomie oferty prezentowanej w Internecie.

Zdajemy sobie sprawę, że właścicielom firm brakuje nie tylko czasu, ale i kompetencji, aby przygotować opis, który przyciągnie uwagę użytkowników Internetu i pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie w sieci. Nasi copywriterzy tworzą dla reklamodawcy profesjonalny tekst opisujący firmę i jej usługi, który zostanie odpowiednio zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarki Google. Za każdym razem przygotowanie tekstu poprzedza analiza działalności firmy, silnych oraz unikalnych stron jej oferty. Zwracamy uwagę na wiele szczegółów przydatnych do pozycjonowania takich jak zasięg działania, warunki płatności, parking i udogodnienia dla klienta czy wskazówki dojazdu. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w Eniro Polska.

Copywriting jest zawsze powiązany z prezentacją firmy w Panoramie Firm. Tekst (minimum 1 800 znaków ze spacjami) jest przygotowywany w terminie do 4 tygodni od momentu publikacji prezentacji.

Copywriting oraz linki sponsorowane uzupełniają naszą ofertę dla biznesu. Dzięki nowym rozwiązaniom jeszcze skuteczniej realizujemy misję wspierania małych i średnich firm, dostarczając im kontakty biznesowe. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Dla przedsiębiorców liczy się efektywne dotarcie do potencjalnych klientów, dlatego tak istotny jest rozwój rozwiązań wspierających promocję firmy w Internecie, jakie pojawiają się na rynku w przystępnych warunkach finansowych dla sektora MSP.

Panoramafirm.pl to najpopularniejsza wyszukiwarka lokalna w Polsce – co miesiąc notuje ponad 5 milionów wizyt użytkowników, a w jej rozwiązania reklamowe inwestuje kilkadziesiąt tysięcy polskich firm.