Przełączniki firmy Juniper – rozwiązania dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw

Wybór odpowiedniego przełącznika sieciowego stanowi aktualnie spore wyzwanie. Mnogość rozwiązań dostępnych w każdym przedziale wydajnościowym oraz cenowym jest ogromna. Aby podjąć odpowiednią decyzję i wybrać najlepiej dopasowany dla Państwa przedsiębiorstwa sprzęt najlepiej jest zapoznać się z produktami oraz technologiami każdego producenta. Dlatego dzisiaj prezentujemy Państwu ofertę przełączników firmy Juniper dla przedsiębiorstw o różnych zapotrzebowaniach.

Dlaczego Juniper?

Firma Juniper jest jednym z największych przedsiębiorstw zajmujących się sprzętem sieciowym. Firma jest na rynku od 1996 roku. W swojej ofercie posiada produkty takie jak rutery, switche, firewalle oraz punkty dostępowe, ale także specjalistyczne systemy operacyjne dla urządzeń sieciowych, platformy oraz usługi zarządzania i kontroli sieci.

Switche tworzone przez firmę Juniper to bardzo zaawansowane urządzenia, które wyróżniają się na rynku dzięki… Gama przełączników Juniper jest bardzo szeroka i rozpoczyna się podstawowymi modelami dla mniejszych firm, a kończy na potężnych, modułowych switchach dla centr danych.

Jedną z najważniejszych technologii zastosowanych w przełącznikach Juniper jest system zarządzania Junos Fusion. Dzięki temu rozwiązaniu administratorzy są w stanie łatwiej oraz szybciej zarządzać rozbudowanymi topologiami sieciowymi. W efekcie zmniejsza się czas oraz koszty obsługi sieci.

Firma Juniper w swoich produktach oferuje własny, zamknięty system operacyjny Junos OS, bazujący na FreeBSD. Własny system operacyjny pozwala na lepszą optymalizację działania urządzenia oraz zwiększa bezpieczeństwo. Ponadto Juniper oferuje partnerom własne SDK do systemu Junos OS, dzięki czemu możliwe jest dostosowywanie systemu do własnych potrzeb.

Bardzo istotnym rozwiązaniem zastosowanym w przełącznikach Juniper jest technologia Virtual Chassis pozwalająca łączyć ze sobą fizyczne urządzenia w jedno logiczne. W ten sposób możliwe jest zarządzanie wieloma przełącznikami Juniper jakby były jednym urządzeniem.

Dodatkowo przełączniki oferowane przez Juniper mają bardzo wysoką efektywność energetyczną, dzięki czemu można obniżyć wydatki. Ponadto zmniejszony pobór prądu zmniejsza także ślad węglowy przedsiębiorstwa, co również jest istotne w dobie ekologii.

Produkty firmy Juniper

Dla małych oraz średnich przedsiębiorstw

Aby spełnić oczekiwania mniejszych oraz średnich firm Juniper stworzył serię przełączników EX. Najważniejszą cechą switchy oferowanych w tej serii jest ich bardzo wysoka efektywność w stosunku do ceny.

Bazowym modelem oferowanym przez Juniper jest przełącznik EX2300. To kompaktowe rozwiązanie zapewnia wysoką efektywność w bardzo atrakcyjnej cenie. W dodatku posiada praktycznie wszystkie najważniejsze technologie, które stosuje Juniper, w tym Junos OS, Junos Fusion oraz Virtual Chassis.

Przełącznik Juniper EX2300 jest dostępny w dwóch wariantach oferujących 24 lub 48 portów Gigabit Ethernet. Switch może być także wyposażony w funkcję zasilania urządzeń poprzez porty ethernet (PoE lub PoE+). Urządzenie może być wyposażone w dodatkowy port 10GbE do łączenia z innymi urządzeniami sieciowymi. Przełącznik Juniper EX2300 jest idealnym urządzeniem do małych przedsiębiorstw bądź lokalnych oddziałów podłączonych do wielowarstwowej sieci.

Do wykorzystania w średniej wielkości firmach najlepiej nadaje się model Juniper EX3400. Model ten posiada zdecydowanie bardziej rozbudowane możliwości w stosunku do EX2300 oraz zdecydowanie wyższą wydajność, która wystarczy do sprawnego przesyłania dużej ilości danych. Ponadto oferuje bardzo niskie opóźnienia, dzięki czemu zapewnia komfort transmisji wielu jednoczesnych rozmów głosowych oraz wideorozmów.

Podobnie jak Juniper EX2300, model ten występuje w wersjach z 24 lub 48 portami Gigabit Ethernet, ale posiada także cztery porty 10GbE SFP+ oraz dwa porty 40GbE QSFP+. Przełącznik EX3400 wspiera także technologię zasilania poprzez porty ethernet (PoE lub PoE+). Dodatkowo model EX3400 może zostać wyposażony w redundantny zasilacz zapewniający dodatkowe zabezpieczenie sprzętu.

Dla dużych przedsiębiorstw oraz centrów danych

W celu spełnienia wymagań największych przedsiębiorstw firma Juniper stworzyła serię przełączników QFX. Są to najbardziej wydajne urządzenia Juniper, oferujące najwyższą szybkość przesyłu oraz najniższe opóźnienia. Posiadają one także dodatkowe funkcje, między innymi systemy nadmiarowego zasilania oraz chłodzenia oraz wsparcie dla skryptów automatyzacji sieci, zaawansowane systemy zarządzania sieciami wirtualnymi VXLAN czy autorski system VPN – EVPN.

Podstawowym modelem przełączników Juniper serii QFX jest model QFX5100. Urządzenie to jest oferowane w licznych wersjach i może mieć 32, 48, 72 lub nawet 96 portów o przepustowości 10GbE lub 40GbE. Przełączniki serii QFX5100 mogą osiągać przepustowość aż 2.56 Tbps, która powinna wystarczyć nawet w najbardziej wymagających środowiskach sieciowych.

QFX5200 to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń na rynku. Został stworzony z myślą o rozbudowanych sieciach wysokiej przepustowości stosowanych w centrach danych. Jest dostępny w licznych konfiguracjach oferujących 32, 48 lub 64 porty 25GbE lub 100GbE. Wersje z 32 oraz 48 portami oferowane są w obudowie wielkości 1U natomiast model z 64 portami w obudowie 2U. Switch Juniper QFX5200 w najwyższej konfiguracji może osiągać przepustowość nawet 12.8 Tbps.

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą przełączników Juniper serii EX lub QFX zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Konsultanci Thomas It wspomogą Państwa w wyborze odpowiedniego produktu oraz w procesie wdrożenia.

Zapraszamy!