Sklep z suplementami online czy stacjonarny: który wybrać?

Sklep z suplementami online czy stacjonarny: który wybrać?

Niezależnie od tego, czy kupujesz odżywki po raz pierwszy czy znasz się na nich jak nikt inny, warto zastanowić się, gdzie ich zakup najbardziej się opłaca. Z jednej strony sklep z suplementami online proponuje szybką dostawę oraz dodatkowe zniżki, z drugiej w stacjonarnym zawsze możemy liczyć na fachową opinię sprzedawcy. W takim razie, który będzie odpowiedni dla ciebie? Sprawdź, gdzie najbardziej opłaca się kupić wysokiej jakości, sprawdzony produkt, dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb.

Sklep z suplementami online – jego wady oraz zalety

Plusów czy minusów tego rozwiązania jest bardzo dużo, więc ciężko wymienić je wszystkie za jednym zamachem. Skupię się jednak na tych najważniejszych dla ciebie.

Więcej na tanie-odzywki.pl

Zalety sklepu z suplementami online

 • Duży wybór asortymentu

Nie od dziś wiadomo, że sklepy z suplementami online są o wiele lepiej wyposażone aniżeli ich stacjonarne odpowiedniki. Wynika to z szybkości i łatwości dodania danego produktu na stronę, bez potrzeby sprowadzania go fizycznie do konkretnego sklepu.

 • Promocje, rabaty

Sklep z suplementami prowadzony za pośrednictwem strony internetowej musi walczyć o swoich klientów. Dzięki temu dostępnych jest wiele promocji oraz rabatów, których może zabraknąć w klasycznej sprzedaży.

 • Opinie klientów

Są pomocne przede wszystkim dla nowych użytkowników lub dla tych, którzy zastanawiają się nad zmianą obecnego specyfiku. Dzięki nim jesteś w stanie stwierdzić, czy i tobie będzie odpowiadał produkt, który właśnie oglądasz.

 • Fachowe porady na blogach

Każdy sklep z suplementami, który poważnie podchodzi do swojej roli, prowadzi blog, w którym umieszcza wpisy zawodowców, zajmujących się dietetyką czy kulturystyką. Ich wiedza może okazać się czasami bardzo potrzebna. Tego brakuje w miejscach stacjonarnych, gdzie najczęściej zatrudnia się jednego sprzedawcę, który nie ma w głowie całej, dostępnej wiedzy.

 • Więcej czasu na podjęcie decyzji

W Internecie masz o wiele więcej czasu na zastanowienie się i ewentualną zapłatę za zakupy. W sklepie z suplementami, który prowadzony jest stacjonarnie decydujesz się i płacisz od razu. Dyskusyjna jest również kwestia ewentualnego zwrotu towaru, bo jak oddać coś, co zostało już w pewnej części zużyte?

Wady

 • Przesyłka

Bywa z nią różnie. Jest wiele czynników wpływających na czas oczekiwania, które nie są zależne od ciebie.

 • Nieintuicyjny interfejs sklepu

Zanim dotrzesz do konkretnej odżywki i przeczytasz o wszystkich jej zaletach, może minąć cały dzień. Na szczęście coraz więcej stron jest optymalizowana pod kątem jak najlepszych doświadczeń użytkownika. Problem ten stopniowo zanika.

 • Pomyłki

Towar może nie zgadzać się z opisem czy gramatura będzie nie ta, jaką zamawiałeś. Pomyłki zdarzają się wszędzie, nie ustrzeżesz się ich również w stacjonarnych sklepach z suplementami.

Stacjonarny sklep z suplementami – plusy i minusy

Podobnie jak w powyższym akapicie, dla porównania wypiszę zalety oraz wady zakupów w sklepie stacjonarnym.

Zalety kupowania odżywek w stacjonarnym sklepie z suplementami

 • Możesz zobaczyć, jak wygląda towar, który kupujesz

To zdecydowana przewaga tego typu działalności nad tymi prowadzonymi za pośrednictwem Internetu.

 • Konsultacja ze sprzedawcą

Mimo tego, że nie posiada on pełnej wiedzy z zakresu dietetyki, suplementacji czy sportu, zawsze może posłużyć ci cenną radą podczas wyboru danej odżywki.

 • Towar otrzymujesz od razu

Bez nadawania paczki, otrzymywania jej w godzinach, które ci nie odpowiadają oraz uganiania się za kurierem.

Minusy

 • Mniejszy asortyment

W Internecie możesz znaleźć o wiele więcej produktów.

 • Inne ceny

Promocje w sklepach z suplementami online nie równają się z tymi w stacjonarnych.

 • Decyzję o zakupie podejmujesz w sklepie

Możesz ewentualnie przyjść do niego później, ale nikt nie da ci gwarancji, że dana odżywka nie zostanie wykupiona.