Serwer VPS to idealne wyważenie potrzeb klientów, którzy cenią sobie niskie koszty usługi serwerowej i całkowitą izolację procesów. Czy połączenie tych dwóch cech jest możliwe? Tak – z wirtualnym serwerem prywatnym. Sprawdź, dlaczego VPS to alternatywa, która sprawdzi się zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie.

Możliwość dopasowania rozwiązania do swoich potrzeb

Zacznijmy od tego, że serwer VPS dostarczany przez OVHcloud to rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb każdego użytkownika. Już sama idea wirtualnego serwera prywatnego łączy w sobie to, co najbardziej lubimy w tradycyjnym hostingu (niskie koszty) i dedykowanym serwerze prywatnym (pełna autonomia i niezależność).

Jednak OVHcloud idzie o krok dalej i zapewnia klientom dostęp do czterech zróżnicowanych planów, które różnią się parametrami technicznymi wirtualnego serwera, a co za tym idzie, również ceną. Chcemy wypróbować potencjał tego rozwiązania bez ponoszenia zbyt wysokich kosztów? A zatem plan Value lub Essential będzie optymalny. Gdy już przekonamy się o zasadności użytkowania VPS, możemy przejść na plan Comfort lub Elite, który uwolni prawdziwy potencjał wirtualnego serwera. Usługa w praktyce może rosnąć wraz z naszym biznesem. 

Wysoka wydajność dzięki dedykowanemu środowisku

Dlaczego warto postawić na serwer VPS? To rozwiązanie w pełni wydajne, które wyposażone jest w komponenty wysokiej jakości. VPS od OVHcloud to architektura informatyczna Intel i niezwykle wydajne dyski NVM SSD. Same te nazwy powinny potwierdzić, jak bardzo wydajne jest rozwiązanie VPS, co tym bardziej, spoglądając na cenę usługi, powinno zachęcić wszystkich do sprawdzenia oferty. 

Na plus należy zaliczyć także w pełni autonomiczne środowsko. Wszystkie zasoby – strona www, sklep i niezbędne aplikacje są instalowane w wirtualnym środowisku dedykowanym, które jest w pełni niezależne od innych klientów korzystających z usługi VPS. Do woli możemy konfigurować i wykorzystywać zasoby wirtualne, a także te fizyczne, co dotychczas było możliwe jedynie z wykorzystaniem kosztownej usługi dedykowanego serwera fizycznego. 

Pełne bezpieczeństwo zasobów sieciowych w VPS

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo cyfrowe to priorytet, który powinien być brany pod uwagę przy prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu. VPS od OVHcloud hołduje tym samym zasadom i zapewnia dostęp do szerokiej funkcjonalności tworzenia kopii zapasowych. Użytkownicy mają do dyspozycji szereg różnych wariantów – samodzielne wykonywanie kopii zapasowej lub moduł automatycznego backupu, który zostanie bezpiecznie przechowany przez cały tydzień. 

To ważne, ale nie jedyne zabezpieczenie, z jakim mamy do czynienia korzystając z VPS. Decydując się na usługę prywatnego serwera wirtualnego, uzyskujemy także bezpłatną ochroną  Anty-DDoS. To sprawdzona technologia, która zabezpieczy nasze zasoby cyfrowe przed potencjalnymi atakami z zewnątrz. Każdy świadomy użytkownik serwerów wirtualnych powinien zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jednak często rezygnujemy z dodatkowych zabezpieczeń ze względu na ich cenę. OVHcloud jednak nie daje nam pola do dylematów – skuteczne zabezpieczenie przeciw najpoważniejszym typom ataków hakerskich jest dostarczane w zestawie z usługą.